AKO VZNIKOL PATTEX?

ZA ROZVOJOM ZNAČKY PATTEX STOJA PREDOVŠETKÝM PREZIERAVÉ RIEŠENIA A KVALITNÉ PRODUKTY

PATTEX A JEHO HISTÓRIA

Hoci spoločnosť Henkel predáva lepidlá na drevo už od roku 1925, značka Pattex uzrela svetlo sveta až v roku 1956 a spôsobila revolúciu na trhoch lepidiel. Naši výskumníci a inžinieri vyvinuli v úzkej spolupráci s nemeckými remeselníkmi prvé za studena vytvrdzujúce kontaktné lepidlo. Nazvali ho jednoducho - Pattex. Dovtedy remeselníci pracovali s lepidlami, ktoré bolo potrebné na ich vytvrdnutie nahrievať, čo bolo jednak nebezpečné a jednak časovo náročné. Vytvrdzovanie za studena, jednoduchosť aplikácie, bezpečnosť a maximálna kvalita sa tak stali hlavnými ťahúňmi rastu značky Pattex.

Najskôr sa lepidlo Pattex stalo obľúbené medzi opravármi obuvi. Už v roku 1958 bolo lepidlo štandardom u väčšiny obuvníkov, vtedy sa plnilo len do plechových nádob.

O pár rokov neskôr, v roku 1964, bolo lepidlo Pattex prvýkrát naplnené aj do malých 125g túb. Tým sa stalo oveľa dostupnejšie, otvorilo si dvere pre vstup do bežných obchodov a začalo sa používať aj na menšie opravné práce.

Vývojári značky Pattex ale nezaspali na vavrínoch - ďalší intenzívny výskum umožnil v roku 1972 vznik prvého kontaktného lepidla, ktoré neskvapkávalo. Jeho názov bol "Pattex Compact".

Špeciálne lepidlo na drevo pre profesionálnych stolárov "Pattex Wood" bolo v ponuke už od roku 1959. V roku 1977 zaviedol Pattex na trh prvé špeciálne lepidlo na drevo "Pattex Wood Express" určené najmä pre domácich majstrov. O dva roky neskôr prišla značka Pattex s ďalšou inováciou, lepidlom "Pattex Wood Water-resist".

V roku 1981 Pattex rozšíril svoju ponuku o tavné lepidlá.

O rok neskôr, v roku 1982, bolo uvedené na trh prvé sekundové lepidlo Pattex na báze kyanoakrylátov. Prelomová novinka, ktorá doslova zmenila pohľad na bežné domáce opravy.

V roku 1989 Pattex ponúkol svojim zákazníkom prvýkrát špeciálne lepidlá na montáž predmetov na steny. Tieto lepidlá vynikali vysokou počiatočnou priľnavosťou, vďaka ktorej už nebolo nutné lepené predmety na dlhú dobu fixovať k stene. Tým vznikla úplne nová kategória lepidiel - montážne lepidlá.

V roku 1994 začína Pattex rozširovať svoju ponuku o ďalšie lepidlá na drevené materiály, špeciálne lepidlá a pod.

O dekádu neskôr, v roku 2001 Pattex prichádza s ďalšou prevratnou novinkou - s dvojzložkovými epoxidovými lepidlami, ktoré umožňujú nielen rýchlo lepiť rozbité predmety, ale aj vyplňovať a utesňovať praskliny.

Ďalšiu prevratnú novinku priniesol Pattex v roku 2006. Nová generácia montážnych lepidiel, ktorá umožňovala nalepené predmety znova odlepiť. Začali sa vyrábať  ako formou lepidla v kartuši, tak aj vo forme obojstranne lepiacej pásky.

V roku 2007 uvidela svetlo sveta špeciálna opravná hmota "Repair Extreme". Toto lepidlo veľmi dobre odoláva mechanickému aj tepelnému zaťaženiu, poveternostným vplyvom a ďalšiemu namáhaniu.

V ten istý rok bolo vytvorené sekundové lepidlo "Ultra-Gel" - prvé flexibilné sekundové lepidlo na trhu.

Okolo roku 2009 Pattex posilňuje zameranie na kutilov. So svojím novým marketingovým konceptom "Bez skrutiek a bez klincov", jasne komunikuje, že montáž predmetov pomocou klincov a vŕtačky už patrí minulosti. Jedine lepenie je moderný, užívateľsky neporovnateľne príjemnejší spôsob montáže.

V roku 2010 sa mení tvár značky Pattex. Prichádza s novým logom, novým sloganom a modernizovaním obalov, marketingových materiálov a pod. Vďaka tomu značka Pattex omladla a je plná sily a invencie tak, ako tomu bolo vždy.

Nová generácia univerzálnych lepidiel na báze patentovanej technológie FlexTec spoločnosti Henkel bola uvedená na trh v roku 2011. Sú to najkvalitnejšie a najvýkonnejšie lepidlá na trhu. Či už chcete vytvárať svoj vysnívaný projekt, alebo len urobiť drobnú opravu, tieto lepidlá sú vhodné na všetky materiály a poskytujú pevný spoj v akejkoľvek situácii. Kvalita bola overená aj inštitútom TÜV.