Skip to Content
7 min čítania
Montážne lepidlo – riešenie pre profesionálov

Stavebné lepidlá pre profesionálov – aby žiadna práca nebola ťažká

Stavebné lepidlá pre profesionálov – aby žiadna práca nebola ťažká

Náš prehľadný sprievodca poskytuje rýchly pohľad na stavebné lepidlo, tipy na jeho použitie a rady týkajúce sa dostupných produktov. Povieme vám všetko, čo potrebujete vedieť o stavebných lepidlách!

V tomto článku

Čo je stavebné lepidlo?

Pod pojmom stavebné lepidlá rozumieme rôzne vysoko odolné lepidlá, ktoré sa používajú v stavebníctve a pri prestavbách. Výber správneho stavebného lepidla môže byť niekedy zložitý, pretože funkcie jednotlivých výrobkov sa často prekrývajú. Sme tu, aby sme vám pomohli zorientovať sa v možnostiach a nasmerovať vás na najlepšie montážne lepidlo pre váš projekt.

Požadované materiály

Tip odborníka

Kedy sú stavebné lepidlá užitočné?

Stavebné lepidlo sa dá použiť pri množstve prác v interiéri aj exteriéri. Stavebné lepidlá Pattex sú napríklad vodotesné, odolné voči poveternostným vplyvom, vypĺňajú medzery, sú flexibilné a priľnú k širokému spektru stavebných materiálov, medzi ktoré patria napríklad:

  • sadrokartónové dosky
  • lišty
  • podlahové krytiny/podklady
  • dlaždice
  • nástenné/stropné prvky
  • kuchynské pracovné dosky
  • oceľ

a mnoho ďalších!

V akých baleniach nájdete stavebné lepidlá

Stavebné lepidlá sa dodávajú vo vedrách, stláčacích tubách a kartušiach. Pri každom type je spôsob aplikácie odlišný. Nižšie sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť.

Vedrá

Niektoré stavebné lepidlá na ťažké práce sa dodávajú vo vedrách, napríklad na inštaláciu vláknových kompozitov, tehál, OSB dosiek, suchých priečok či polystyrénových prvkov. Pri použití vedier musíte lepidlo rovnomerne rozotrieť po celej ploche pomocou zubového hladidla.

Tuby

Stavebné lepidlo v tube je praktické, ak potrebujete lepiť len malé plochy, napríklad malý kúsok základovej dosky. Dobrým príkladom pre tento druh použitia je univerzálne stavebné lepidlo Pattex Super Fix. Dá sa použiť na drevo, kameň, sadru, tehly, omietky, korok, polystyrén aj keramiku. Predáva sa v tube s hmotnosťou 50 aj 250 gramov, takže je ideálne na drobné práce okolo domu, ale aj v prípade náročnejších projektov. 

Kartuše

Kartuše sú najbežnejším typom balenia stavebných lepidiel. Keďže rôzne kazety majú rôzne spôsoby otvárania, vždy postupujte podľa pokynov na vybranej kartuši. Špecifickým typom balenia sa vyznačuje napríklad Pattex Power Fix s vlastnou spúšťou, preto je jeho aplikácia mimoriadne jednoduchá.

Aké stavebné lepidlo je najlepšie pre váš projekt?

Medzi montážnymi lepidlami Pattex nájdete tie najlepšie univerzálne stavebné lepidlá do exteriéru na trhu. Na lepenie panelov a sadrokartónových dosiek je vhodné univerzálne lepidlo Pattex One For All Universal určené na tehly, keramiku, betón, drevovláknité MDF aj drevotrieskové dosky, sadrokartón, preglejku, kameň a mnoho ďalších materiálov.

Ak hľadáte niečo pevnejšie, najsilnejším a najvšestrannejším stavebným lepidlom medzi produktmi Pattex je Pattex One For All High Tack. V prípade, že potrebujete dlhodobú pevnosť a odolnosť, toto mrazuvzdorné stavebné lepidlo vás určite nesklame! Či už riešite projekt v interiéri alebo exteriéri, zlepí takmer všetky bežné stavebné materiály, ako je drevo, betón, kameň, tehla, keramika, kov a možno ho použiť na mokré aj suché povrchy.

Zdieľajte svoje vlastné projekty

Mohlo by vás tiež zaujímať