Skip to Content
5 min čítania
Silné spoje v každom prostredí

Vytvárajte vodotesné spoje s lepidlom na PVC trúbky

Úspech vášho vodoinštalatérskeho projektu závisí do veľkej miery od toho, aké lepidlo na vodovodné trúbky použijete. Prečítajte si náš krátky článok a vyberte si správny produkt presne podľa svojich potrieb.

V tomto článku

Prehľad lepidiel na PVC trúbky

Lepidlo na PVC trúbky, označované aj ako lepidlo na PPR trúbky, je bežné vodotesné lepidlo, ktoré môžete použiť na všetky inštalatérske práce v dome. Zasychá relatívne rýchlo, pri nanášaní nesteká a vytvára vodotesný spoj. Toto špeciálne lepidlo je ideálne na inštalatérske práce v miestach s vysokou vlhkosťou v interiéri aj exteriéri.

Požadované materiály

Tip odborníka

Ako používať lepidlo na odpadové rúry

Postup:

  1. Očistite všetko potrebné. Diely, ktoré budete lepiť, by mali byť podľa možnosti čisté a suché. Ak sú príliš klzké, odporúčame prebrúsiť ich hrubozrnným brúsnym papierom.
  2. Predmontujte diely. Pred nanesením lepidla si nachystajte všetky rúrky do príslušnej polohy, ako by mali byť spojené.
  3. Nezanedbajte prípravu. Dôkladne si prečítajte návod na použitie lepidla. Štandardne býva uvedený na obale.
  4. Zlepte diely. Otvorte lepidlo na odpadové rúry, naneste ho na oba povrchy lepených kusov a nechajte ho pôsobiť niekoľko minút.
  5. Pritlačte povrchy k sebe. V prípade potreby ich dôkladne zaistite.
  6. Nechajte lepidlo vytvrdnúť. Čas vytvrdzovania sa môže líšiť v závislosti od teploty, vlhkosti a množstva použitého lepidla na PVC trúbky. Čas do úplného vytvrdnutia môže byť až 24 hodín.


Nezabudnite po sebe upratať.
Všetky použité nástroje okamžite očistite teplou mydlovou vodou. Zvyšky lepidla utrite papierovou utierkou alebo handrou.

Odstráňte prebytočné lepidlo. Niekedy lepidlo skončí aj na neželanom mieste, ale dá sa však jednoducho odstrániť. Skôr ako vytuhne, lepidlo na PVC rúrky jednoducho utrite mydlovou vodou alebo acetónom a čistou handričkou. Ak už vytvrdlo, na jeho jemné zoškrabanie je najvhodnejší ostrý nôž.

Prečo je v mokrých priestoroch potrebné použiť lepidlo na vodovodné trúbky?

Škody spôsobené vodou z netesného potrubia alebo poškodeného vodovodu môžu stáť majiteľov domov veľa peňazí a trápenia. Chcete mať istotu, že máte správny výrobok na danú prácu? Lepidlo Pattex FIX PVC & ALU a ONE FOR ALL HIGH TACK sú špeciálne vyvinuté tak, aby zvládli prácu vo vlhkom prostredí, vrátane opráv vodovodných potrubí. Ich husté zloženie zabraňuje kvapkaniu, zabezpečuje trvalý spoj rúrok a vám dopraje dobrý pocit, že vaše potrubia vydržia dlhé roky bez priesakov. Ďalšou výhodou je, že tieto lepidlá odolávajú mrazom, takže sú ideálne aj na práce vonku.

Stále si nie ste istí, či sú tieto lepidlá na vodovodné trúbky vhodné pre váš projekt? Dajú sa použiť aj na tehly, keramiku, betón, sadrokartón, preglejku, kameň, MDF, drevo, kov, sklo a ďalšie materiály, čo z nich robí veľmi univerzálne lepidlá na všetky typy projektov v domácnosti.

Zdieľajte svoje vlastné projekty

Mohlo by vás tiež zaujímať