Skip to Content
8 min čítania
Rozbité spätné zrkadlo? Prilepte ho!

Lepidlo na spätné zrkadlo: jednoduchá oprava pre lepší prehľad na cestách

Lepidlo na spätné zrkadlo: jednoduchá oprava pre lepší prehľad na cestách

Ak sa spätné zrkadlo vášho vozidla rozbilo, môžete ho vymeniť pomocou lepidla na spätné zrkadlo. Prečítajte si tipy pre lepenie spätného zrkadla.

V tomto článku

Ako vybrať najlepšie lepidlo na spätné zrkadlo vášho auta

Najlepšie lepidlo na vonkajšie spätné zrkadlo auta si vždy vyberajte podľa materiálov, ktoré potrebujete spojiť. Ak chcete zistiť, aké to sú, preskúmajte zadnú stranu zrkadla a kryt, do ktorého potrebujete zrkadlo vložiť.

Na opravu spätných zrkadiel automobilov môžete použiť niektoré lepidlá na spätné zrkadlá na základe polyméru. Pattex 100% Gel je na takúto úlohu ideálny, lebo je vhodný na použitie na zvislých plochách, môže sa aplikovať v exteriéri a vytvára pevné, nárazuvzdorné spoje zrkadla s viacerými materiálmi, ktoré nájdete na vozidlách, vrátane kovu a mnohých druhov plastov. Dá sa dokonca využiť aj na opravu krytov zrkadiel.

Požadované materiály

Mnohí odborníci odporúčajú použiť na opravu zrkadla montážne lepidlá na spätné zrkadlá automobilov. Vodeodolné montážne lepidlo Pattex Fix Mirrors & Panels má vynikajúce lepiace a tesniace vlastnosti, pričom zostáva pružné. Vykazuje tiež vynikajúcu odolnosť voči vlhkosti a poveternostným vplyvom, čo z neho robí vhodné lepidlo na spätné zrkadlo. Je vhodné na použitie v interiéri aj exteriéri, preto ho využijete aj pri lepení vnútorného spätného zrkadla.

Správne lepenie vonkajšieho spätného zrkadla automobilu

1. Pripravte si všetko potrebné. Okrem nového zrkadla a lepidla na spätné zrkadlo budete potrebovať:

  • nádobu na zber rozbitých kúskov,
  • maskovaciu pásku,
  • teplovzdušnú pištoľ, ak chcete roztopiť zaschnuté lepidlo na spätné zrkadlo, aby ste mohli vybrať zvyšok rozbitého zrkadla.

Nezabudnite na ochranné okuliare a rukavice, aby ste sa chránili pred ostrými hranami a malými kúskami zrkadla.

2. Odstráňte staré zrkadlo. S použitím ochranných pomôcok vyberte zrkadlo z jeho krytu. Môžete použiť veľký skrutkovač s plochou hlavou, s ktorým opatrne vypáčite jednotlivé časti tak, aby ste nepoškodili kryt zrkadla.

3. Nasleduje samotné lepenie spätného zrkadla. Naneste lepidlo na spätné zrkadlo na zadnú stranu zrkadla a pritlačte ho na svoje miesto v kryte zrkadla. Po jeho nasadení zotrite prebytočné vytečené lepidlo mokrou handrou.

4. Pridržte ho na mieste. Prečítajte si pokyny výrobcu, aby ste zistili čas vytvrdnutia lepidla na spätné zrkadlá auta. Zrkadlo môžete pripevniť pomocou lepiacej pásky, aby počas vytvrdzovania nedošlo k posunu.

5. Spravte poriadok. Vyhľadajte a pozbierajte všetky zatúlané kúsky zrkadla. Po uplynutí času vytvrdzovania môžete lepiacu pásku odstrániť a bezpečne jazdiť.

Zdieľajte svoje vlastné projekty

Mohlo by vás tiež zaujímať